| Crimogen a întrebat:

Salutare. Am un Samsung galaxy s2 (GT-19100) si incerc sa ii fac update la android de la "actualizare software". Problema este ca, dispozitivul a fost modificat (a avut ROOT, dar am instalat o aplicatie de pe google play si l-a indepartat, totusi, scrie ca dispozitivul a fost modificat).
Ma puteti ajuta va rog intr-un fel?
Daca nu stiti despre ce este vorba (ROOT), nu lasati raspuns. Vreau sa imi raspunda cei ce stiu ce este root.

Am android 4.1.2

___-----====FUNDA====-----___ happy

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Am avut si eu S2 si ultima versiune oficiala era 4.1.2

Presupun ca ai folosit triangle away. Ca sa functioneze, adica sa ti se stearga counterul e necesar sa flash-uiesti cu odin firmware-ul oficial si sa numai rootezi telefonul, doar asa poti face update OTA, dar cum spuneam ultima versiune de android oficiala pentru s2 este 4.1.2