| Dandinelle a întrebat:

Folositi vreo aplicatie pe telefon pentru exercitii de tonifiere sau mentinere? Daca da, care?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aplicatiile de pe telefon nu ajuta la tonifierea musculara, dar daca mergi la gym si te urci pe aparatele respective, cu siguranta ajuta!

| Dandinelle explică (pentru Violleta2022):

Din pacate nu-mi permite timpul, de aia am intrebat strict de aplicatie. si stiu ca exista aplicatii dar nu cunosc in Romania care ar fi ele, care ar merita ca si abonament.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Dandinelle):

Nici o aplicatie de pe fata pamantului nu poate sa munceasca la gym in locul tau, ca sa-ti tonifice tie muschii!

| Dandinelle explică (pentru Violleta2022):

Vai, eu inteleg ca vrei tu sa raspunzi neaparat asa. dar eu voiam doar sa-ti explic ca vreau o aplicatie in care sa pot sa-mi gestionez tipuri de exercitii in functie de grupa musculara etc. De exemplu cum sunt exercitiile de HIIT sau extreme pilates care se fac fara nici un fel de masina si poti folosi greutati acasa. nu e vorba de muncit la gym sau lene ci doar nu am timp sa ajung si la gym si as putea face exercitiile de acasa noaptea sau super devreme dimineata + nu e gym in zona mea si mna timp ciuciu. in fine. eu iti urez mult spor, dar deschide ochii ca exista apps din astea, eu intrebam pentru ca nu cunosc niciun app in ro, cunosc din Germania, si UK dar nu merg aici.

Bula
| Bula a răspuns:

Folosesti vibratorul telefonului pentru masaj.

| danutz69 a răspuns:

Youtube e plin de oameni ce posteaza filmulete despre tonifiere.
ar fi bine sa stii limba engleza, este mai mult continut.

| Dandinelle explică (pentru danutz69):

Ma gandeam ca aplicatiile ar fi mai interesante ca iti recomanda sa lucrezi grupe de muschi alternativ in functie de tonusul tau, iti da alarma cand devii prea lenes/a big grin

| danutz69 a răspuns (pentru Dandinelle):

Pai cum ti am zis scrii pe Youtube ce grupa de muschi vrei sa lucrezi.
daca vrei alarma pute ti in calendar o alarma recurenta cand stii tu ca ai avea ceva timp cu mesajul: "nu mai fii lenes! treci la execitii"