| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema grava cu telefonul meu, Samsung Galaxy J5 2015. Are 8GB memorie. Am un card de memorie tot de 8GB. Lucrurile stau cam asa: memoria telefonului se umple a naibii de mult fara sa stiu de ce. Cand am cumparat telefonul puteam instala mai multe aplicatii, acum imi permit doar strictul necesar (vreo opt). Spun asta pentru a va face o idee cat de complicata e situatia. Nu pricep de ce, toate fisierele care pot fi mutate pe cardul de memorie acolo sunt, am facut tot posibilul, am sters cache-ul inutil, de la aplicatii si de la sistem. Memoria e suprasolicitata si nu am habar de ce! Stiti cumva care e problema?
De asemenea, recent am eliberat spatiu pe card, mutandu-l in PC (am considerat ca sunt unele chestii de care n-am nevoie). Ca prin minune, MEMORIA TELEFONULUI a ajuns de la 92% (asta dupa curatarea excesiva) la 80 si ceva %. Dar nu pot corela. Daca e MEMORIA EXTERNA, de ce cea INTERNA s-a prezentat ca fiind libera?
Multumesc.

3 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Fa un reset

| anonim_4396 explică (pentru LTAA):

Nu prea ajuta. raman si fara garantie.

| LTAA a răspuns (pentru anonim_4396):

Resetul nu pierde garantia