| maria999 a întrebat:

Hdei TPU! Cat costa lșa gsm sa fac o resetare totala la telefon ca el sa fie cum era din fabrica ca am uitat parola de la telefon.

6 răspunsuri:
| MyloveisJamaica a răspuns:

Nu da banii la un gsm! ce telefon ai?

| Iuliancik77 a răspuns:

Undeva la 300 de lei
funda?

| Marinescu_Teo_1999 a răspuns:

Daca e cu android e f simplu. apune xe tel ai

| itsoft a răspuns:

Inchizi telefonul si dupa ce s-a inchis. apesti butoanele HOME si butonou VOLUM + le tii apasate pana vibreaza si eliberezi degetu dupa butonu home si lasi doar pe volum. Aceasta treaba este de cateva secunde. Osa iti apara pe ecran asa

- reboot system now
-install zip from sdcard
- wipe data/factory reset etc

tu aici te duci si selectezi wipe data cu butoanele volum+ si volum- ( adica are functia de mutare in sus si in jos). Odata ce l-ai selectat apesi pe tasta de deschidere a telefonului adica HOME si ne duce la yes-- delete all user data si tot asa apasam pe home. Aspetpam sa se setearca pana da complet.

Ne ducem si la wipe cache partition si facem la fel cum am facut si mai sus.

Dam Reboot system now si asteptam sa intre in sistem.

| maria999 explică (pentru MyloveisJamaica):

Un Samsung s duos.

| maria999 explică (pentru Marinescu_Teo_1999):

Samsung s duos.