| FoReVeRyOuNgBiTcH a întrebat:

Heei, TPU!
As dori sa achizitionez un telefon Samsung (un S3/S4/S5 - nu stiu sigur inca) din SUA. Intrebarea este daca il pot folosi in Romania, respectiv in reteau Vodafone. Sau telefoanele din SUA sunt codate? Daca da, cat costa decodarea, iar aceasta se face acolo sau in Romania?

FUNDA.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu il iei codat pe o retea il poti folosi

| Jipa95 a răspuns:

De ce nu iti cumperi unul pur si simplu neverlock, sa mearga in toate relelele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi in Romania, Exista aceste telefoane si la Orange, Vodafone si la Cosmote, Germanos by Cosmote,
Poti sa iti iei un telefon actual de Samsung Galaxy

Aici il gasesti : https://www.vodafone.ro/shop/telefoane/samsung-galaxy-s5-albastru apoi te duci pe unde vrei tu ca-sa gasesti

Bafta!