| g3c3piciu3 a întrebat:

Heey! cine imi spune si mie ceva telefoane bune (si cu ampenta,unele),,,dar gen sa fie bune si pentru vlogging, va rog happy

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Samsung Galaxy J5 sau J7 2017 au senzor de amprente si camera de 13M atat cea frontala cat si pe spate. J5 stiu sigur ca are 16 GB memorie (de pe el iti scriu) si tin sa cred ca si J7 tot atat are.
Zic eu ca raportul calitate pret e ok.
Mai poti incerca si alte modele dar cum ai spus ca vrei cu senzor de amprenta si camera buna, cred aceste modele sunt bune, desigur, si la un pret accesibil.

| g3c3piciu3 explică (pentru LPCTSTR):

Si gen fara amprenta dar totusi cu camera buna pentru vlog?

| LPCTSTR a răspuns (pentru g3c3piciu3):

13M filmeaza in Full HD 1920x1080.

| NLS a răspuns (pentru g3c3piciu3):

Cam toate telefoanele decente din ultimul an care ofera camera acceptabila, au automat si senzor de amprenta.
Deci ignora "amprenta" sau lipsa ei, chiar nu are relevanta.
Telefoane cu camera decenta, din clasa de jos sau mijlocie de pret: Samsung J7 2017, Sony XA1 Ultra, LG G6 (as alege G6 de aici)

Telefoane din alta categorie de pret: S8+, Note 8, Huawei P10 Plus, Huawei Mate 10, Google Pixel 2, OnePlus 5T,

Cireasa de pe tort : Huawei P20 Pro, S9+

| Legion7X a răspuns:

Https://m.emag.ro/......D7X3Q2BBM/

Eu zic că este foarte bun acesta.