| anonim_4396 a întrebat:

Hei am un telefon Samsung galaxy s 3 mini (gt-i5800) si nu imi pot upgrada versiunea telefonului. Oare ii trebuie root?
PS:versiunea e de 2.1

Răspuns Câştigător
| DenisIonut01 a răspuns:

Nu iti trebuie root neaparat, ai nevoie de un cablu de date Samsung original, kies instalat pe pc. Upgrade official se face prin kies, se deschide kies si la telefon intri in setari developer si bifezi depanare apoi conectezi telefonul la kies si o sa iti spuna singur daca vrei sa dai upgrade. Daca nu functioneaza atunci ramane de facut unofficial dar s-ar putea sa iti strici telefonul daca nu te pricepi.

| anonim_4396 explică (pentru DenisIonut01):

Nu am cablu de date si nici nu ma pricep!

| DenisIonut01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu ai cablu de date si nici nu te pricepi du-te la service nu cred ca costa mai mult de 80 lei pentru telefonul tau

4 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Telefonul este Samsung Galaxy 3 nu S3 mini. Poti face update pana la 2.2 la telefonul tau.Intra in setari, despre dispozitiv, actualizare software