Întrebare recomandată | ionutzzz7878 a întrebat:

Salut TPU. mi-am cumparat un telefon Samsung Galaxy 3 i5800 si i-am schimbat softul. I-am pus Gingerbread ROM si versiunea Android 2.3.7, iar acum cand bag cartela nu mai am semnal sad
oare sa fac manual chestia asta? ca inainte mergea semnalul. nu e codat. sau sa ma duc la cosmote sa imi faca setarile? ma costa vreun ban oare? sau o pot face si eu manual de acasa... ast un rasp.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca nu ai semnal e de la tel, nu de la setari, iar aia o sa rada de tine daca se prind de soft. daca nnu se prind si il duc la garantie, o sa te ia cei de la garantie ca te-ai gasit tu mai smecher peste ei. sfat:pune stoc si stai in banca ta

| soul2soull a răspuns:

Cauta softul lui original (rom-ul lui) e pe net si pune-l la loc daca nu stii ce sa faci nu umbla la el mare ateentie la schimbarile de soft versiunile de android sunt personalizate facute special pentru acel tip de telefon nu merge sa pui soft de tableta pe s3 ma rog exemplu ca l-ai facut varzza

| alexandruth a răspuns:

Nu trebuia sa schimbi nimic la el. Iti recomand sa bagi softul original, sigur va merge. happy

| MihaiEddy93 a răspuns:

Daca nu mai ai semnal, inseamna ca ai instalat gresit softul. Mai bine il duci in service sa iti reinstaleze softul original, numai ca te va costa cam mult.

| soket a răspuns:

Cel mai posibil e ca pierzi semnalul din cauza update-ului de versiune a android-ului. du-te cu telefonul la un service gsm.