| Giashss a întrebat:

Hei! As vrea raspuns la aceasta "intrebare"
am telefonul cu doua simuri(cartele) telekom si Vodafone,iar cartela Vodafone e incarcata, cealalta nu (in finelaughing Problema e ca nu pot sa dau sms-uri pe vodafone.Nu stiu de ce,cred ca ar trebui sa schimb ceva de la setari, dar nu stiu ce.Astept raspuns.Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca nu ai mai folosit niciodata serviciul de mesagerie (sms) pe aceasta cartela de la Vodafone, atunci este nevoie ca un operator de la ei sa iti trimita un sms ca sa ti se activeze aceste serviciu.

| RegeleIaurtului a răspuns:

Setări > dual SIM > Mesaje SMS > întreabă mereu