| untu a întrebat:

Este vreo problema de functionare daca decupez o cartela preplatita Vodafone de la vechiul meu telefon defect la noul meu telefon care functioneaza cu cartela preplatita TELEKOM? Mentionez ca am un smartphone care functioneaza cu doua cartele SIM! Decupez cartela si sa-l fac mai mic incat sa incapa in lacasul sertarasului unui noul meu telefon! Se poate asa ceva? Vreau un raspuns sincer si prompt! Multumesc frumos!

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Sau mergi la aia de la Vodafone să-ți treacă nr pe o cartela care se decupează din fabrica dacă a ta nu merge.

| flixbuster a răspuns:

Teoretic se poate, practic iti trebuie ochi de vultur si mana de chirurg sau scule specializate.

Varianta mai simpla ti-a fost deja prezentata: mergi la operator sa-ti schimbe SIM-ul.

| literallythesamebruh a răspuns:

Cred că te referi să transformi un micro-sim in nano-sim. Probleme de compatibilitate nu cred că ar exista dacă faci asta dar trebuie sa ai o îndemânare de fier, altfel poți risca sa o tai greșit și să nu-ți mai faci treaba cu ea.

| nicu991 a răspuns:

Eu unul am apelat la procedura decupajului cu succes.
Trebuie doar multa atentie la taieturi si sa ai o cartela de pe care sa o folosesti drept sablon fiindca trebuie sa aliniezi corect partea cu conectori ai cartelei. Mare atentie la coltul tesit sa nu-l faci in partea opusa.