| Seraphina22 a întrebat:

Hei! Cum imi pot da seama daca placa de baza a unui iphone este schimbata?

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Verifici IMEI-ul din soft daca corespunde cu ce e scris pe capacul din spate. Eventual daca a fost schimbat si capacul, iti dai seama cam greu fara sa il desfaci.
Poti sa te duci la un GSM sa ti-l verifice happy Nu cred ca te costa ceva... eventual ii dai 10-20 de lei sau o bere si aia e.

| Seraphina22 explică (pentru Evolution):

Multumesc! Am verificat IMEI-ul din soft si corespunde cu cel de pe capac.