| JustMee1 a întrebat:

Hei! daca imi incarc cartela cosmote cu 6 euro dintre care 5 ii folosesc pentru a activa o extraoptiune, acel 1 euro ramas este valabil mai multe luni de zile?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acel euro ramas, e activ doar o luna, Deci dupa o luna, timp in care ai vorbit optiunea.Valabilitatea acelui euro expira.Nu mai poti vorbi cu el, doar daca reincarci cu 2-3 eur, sau cu cat se poate. Deci, acel eur ramas e activ doar o luna de la incarcare. Dupa o luna, ramane in telefon acel euro dar nu-l poti folosi.

| JustMee1 explică (pentru anonim_4396):

Hmm deci daca luna viitoare bag 5 euro si ii folosesc pentru extraoptiune ramane si acel euro de luna trecuta, nu? Intreb pentru ca asta ma intereseaza, sa pot suna in strainatate. Fara sa consum, adica doar sun, ca si un beep. Daca am mereu un euro in cont pot sa sun, asa in extraoptiune nu am minute internationale si nu imi convine nici sa dau in fiecare luna nu stiu cati euro in plus :d

| GeorgeMojoiu a răspuns:

Nu. Ti see reincarca cartela cu 6 euro. Asa esste pe Orange si cred ca la fel si pe cosmote