| Twyti a întrebat:

Hei!
Detin un iPhone 5. Si am o problema. Cand ma suna cineva, uneori, sunt practic obligat sa raspund prin "slide" si nu pot sa inchid acelui apelant. Am auzit ca este un swich pentru chestia asta. dar nu stiu cum sa dau de el. Vreau sa imi apara doar "Accept" si "Decline".

2 răspunsuri:
| AIeXxX a răspuns:

Nu poti sa inchizi adica ecranul este negru?

| alynmca a răspuns:

Cand telefonul este blocat apare sa raspunzi prin slide... cand este deblocat apare decline si accept.
atunci cand este blocat si suna cineva poti sa apesi butonul de power de 2 ori prima data se muta pe silent si pe urma decline.