| DianaIsHere123 a întrebat:

Hei, lume! Azi mi-am cumparat un telefon Acer Liquid | Z3 si nu stiu cum sa pun o melodie de pe cardul de memorie ca ton de apel. Ma ajutati, va rog? big grin

4 răspunsuri:
| Costy96 a răspuns:

Intra la "fisierele mele" si cauta folderu unde ai bagat melodia tine apasat pe ea si dai "setare ca" sau "set as"

| DianaIsHere123 explică (pentru Costy96):

Nu mergee! sad -.- Am incercat asta, pentru ca asa era la vechiul meu telefon, un Samsung Galaxy. Alte idei? big grin laughing

| AndreiCojocaruCatalin a răspuns (pentru DianaIsHere123):

Creeaza un folder nou Media IN stocare card si in Media mai faci 3 foldere noi numite Ringtones inca 1 Notificatons si inca 1 Alarms dupa ce bagi melodia preferata in folder Ringtones intri la setari, sunet si le gasesti la SIM RINGTONES. FUNDA

| AndreiCojocaruCatalin a răspuns:

Creeaza un folder nou Media IN stocare card si in Media mai faci 3 foldere noi numite Ringtones inca 1 Notificatons si inca 1 Alarms dupa ce bagi melodia preferata in folder Ringtones intri la setari, sunet si le gasesti la SIM RINGTONES. FUNDA