| JustStitch a întrebat:

Hei lume! Mi-am luat cea mai mare teapa de la Vodafone. Mi-a expirat contractul si am vrut sa il prelungesc si am zis sa imi cumpar telefon, am cerut un j6 dual sim si mi-a dat unul cu o singurta cartela, am vazut asta dupa ce l-am desfacut. Am fost iar in magazin sa vorbesc sa imi schimbe telefonul si cand a auzit ca vreau sa il schimb a zis ca nu se poate, mi-a zis ca nu stiu ce vorbesc ca nu i-as fi cerut un telefon dual sim dar eu stiu bine ca asta am cerut, A dat un telefon la manager si tipul acela din telefon a zis ca se poate schimba telefonul dar asta nu si nu si dupa face ca o sa caute el modelul prin magazine sa dea comanda pentru a-l inlocui. Bine dar asta dupa ora 18.00 a zis ca ma suna maine sa vada daca gaseste ceva si mi-a zis sa nu mai folosesc telefonul pana suna el sa imi zica ce a rezolvat. La telefon mi-a dat si o cartela la prelungirea de abonamet in fine, a zis ca am 5 euro credit pe ea, am bagat cartela intr-un telefon dual sim si nu pot sa sun, imi gaseste reteaua, dar nu pot suna. Ce pot face, tinand cont ca e platita si pe cutia cartelei scrie " Pentru a utiliza serviciile Vodafone reincarca-ti cartela cu credit " dar ala a zis ca o pot folosi ca e incarcata, dar nu merge, ce pot sa fac ca sa mearga sa sun?

2 răspunsuri:
| JustStitch explică:

Vreau sa mai adaug ceva : Imi spune ca serviciul nu este disponibin, reincercati mai tarziu cu semnalul ful nu merge, ce pot face?

| Aube a răspuns (pentru JustStitch):

Arata ca aici? https://www.emag.ro/......DLS2GJBBM/
Atunci e dual sim. Intr-o caseta ai loc pentru o cartela, iar in adoua, o cartela si un card de memorie.