| LeeJiEun a întrebat:

Hei!

Mi-am luat nu de mult un iphone 4 dar se aude incet. Un coleg are 4S si se aude zici ca are 5 boxe.
Exista ceva aplicatii sau coduri sa se auda tare? Sau ce ii pot face? Nu are nimic defect... Asa era de cand l-am cumparat.

Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu e bine daca e la mana 2ª mai ales un iphone daca iti bagi mana in el ai pus-o... tineretul asta isi mai baga ochiul si strica telefoanele, un service de telefonie mobila il poate repara.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are problema la difuzor. E achizitionat la mana 2ª? Daca da inseamna ca ai fost trasa in teapa. Daca e cumparat de la un distribuitor autorizat si isi mentine garantia trebuie dus la reparat.

| LeeJiEun explică (pentru mgtow):

Da,e achizitionat la mana a doua. Dar tin minte ca si fratele meu a avut un telefon acum cativa ani si se auzea incet si cu ajutorul unor programe de pe internet l-a facut sa se aude foarte foarte tare.

| mgtow a răspuns (pentru LeeJiEun):

Nu e bine daca e la mana 2ª mai ales un iphone daca iti bagi mana in el ai pus-o... tineretul asta isi mai baga ochiul si strica telefoanele, un service de telefonie mobila il poate repara.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Eu mi-am luat chiar ieri in sfarsit s3 mini. Avea o optiune built in care limita sonorul in casti doar ca m-a intrebat daca vreau s-o dezactivez si-am rezolvat problema. Poate e vb de acelasi lucru.

| LeeJiEun explică (pentru AlexanderAdrian):

Nu..am verificat. Oricum, am sa il duc la reparat sa vad daca se poate face ceva. Si de ce sa nu-mi iau iphone? E un telefon bun.

| SasNetRomania a răspuns (pentru LeeJiEun):

Cand zici ca e un telefon bun (desi nu e) ai ceva studii in domeniu sau iti dau cu parerea ca orice copil cu ce e la moda e si bun? te inseliwinking
pana in 2007 erau bune intr-adevar ca nu existau telefoane inteligente, acum sunt cam jos.
revenind la problema ta, poate fi de la mai multe
1) difuzor
2) soft
3) telefon fake.
Daca nu te pricepi dul la un service AUTORIZAT si cere o diagnosticare.
Nu baga prea multi bani in el ca e un telefon vechi si slabut.

| LeeJiEun explică (pentru SasNetRomania):

Da,e vechi si nu e cel mai bun dar e pe placul meu. Cred ca asta conteaza cel mai mult.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Si pentru dumnezeu nu-ti mai lua iPhone.