| Stefi3Unicorn a întrebat:

Hei. Mi am spart telefonul j5 2017, dar doar ecranul. Și nu am asigurare. Stie cineva din mare cam cat ar fi sa il repar?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce asigurare, se fac asigurari pentru telefoane?

| Crackman a răspuns:

300, 400 de lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 200 de lei.Dar depinde de cat e de spart. Poate fi si 400 de lei.

| TFKatarina a răspuns:

Pe o prietena a dus-o cam 4-5 milioane, tot la un j5 dar 2015. Ea a schimbat și display-ul, carcasa și a aplicat o folie de sticla..Depinde de daune, la display nu cred ca te duce mai mult de 2 milioane însă poti merge la un servis pentru un răspuns concret.

| ManolacheIuliana2005 a răspuns:

200-300 de lei, dar sa știi ca nu depinde de cat e mult e spart ca oricum va trebui sa ti schimbe tot ecranul

| ittoukasou a răspuns:

Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 50 de lei la un service GSM cred.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ittoukasou):

50 lei? Ai vrea tu, in ce lume traiesti? Reparatiile la telefoane sar de 100 lei, deci pe scurt, schimbarea displayului ar costa undeva la 400 lei.

| ittoukasou a răspuns:

Http://www.servicegsm.ro/samsung/

Aici iti ia 80 de lei.