| JustMeAlex a întrebat:

Hei, recent am primit cadou un Samsung galaxy s4 (i9505) codat pe Orange, am fost sa-l decodez, l-am decodat foarte greu deoarece trebuia sa ii fie facut downgrade de la 2.3 la 2.2 si apoi decodat, intr-un sfarsit l-am decodat cu 2.2. Cand mi-au dat telefonul mi-au spus ca nu am sunet la el iar cand ajung acasa sa-i fac update, nu am putut sa-i fac update si m-am dus ziua urmatoare la ei, mi-au facut ei update la 2.3 si merge impecabil...
Problema e ca nu pot sa mi-l conectez la pc.
Screen-uri: http://postimg.org/image/qdstr96vr/
http://postimg.org/image/h7aj3z1nb/
Multumesc, anticipat tuturor!

4 răspunsuri:
| CrazySunshine a răspuns:

Iti trebuie un Kies mai nou cel putin asa cred. Mie imi merge asa.

| raulddan a răspuns:

Trebuia sa ii faci o decodare pe imei, asa nu se umbla la soft.
Cat a costat decodatul?
Te poti duce cu el inapoi la service sa le spui si de problema asta?

| JustMeAlex explică (pentru raulddan):

Da trebuia pe imei, dar nu stiam unde, m-a costat 50 de lei undeva pe la piata crangasi, Bucuresti. Acum nah, daca stiti voi unde sa-l pot sa-l fac... ca la aia nu mai ma duc, sunt ciobani rau.

| JustMeAlex explică:

Pei cat de nou?! nu ai observat ca am si kies1 si kies 3?!