| dodo1530 a întrebat:

Hei!
Stiti carei faza la Orange cu telefoanele vechi, ca duci telefoane vechi si ei iti fac reducere la cel nou de x%. Ideea e ca vreau sa-mi iauun tel nou si nu-s f informata in legatura cu chestiile astea, il iau la liber.

Răspuns Câştigător
| AdiClipota a răspuns:

Sunt in aceiasi situatie, vreau sa imi iau telefon dar il iau pe prelungirea abonamentului +diferenta.Mi-e mi s-a spus ca daca duc un telefon vechi am reducere inca 5 euro, ceea ce mi se pare aiurea.Fie telefonul cat de vechi cu 5 euro nu-l iei. Funda?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chestia aia e ca sa-si bata joc de tine, adica daca ai un telefon pe care l-ai vinde cu 2 milioane la mana a doua, ei iti ofera 10 euro pe el

| Aamerican a răspuns:

Eu iau telefoane cu puncte si cate 5/6 mil, dar daca vrei faci asa dai un telefon /2 vechi si iei unul la jumate de pret.