| Allexd20 a întrebat:

Hei. Tocmai mi-am stricat telefonul şi nu ştiu dacă mai este în garanţie. Ştie cineva pe ce durată este valabilă garanţia la Orange?:3

Răspuns Câştigător
| lexxxy a răspuns:

La Orange este 24 luni garantia. daca se mai incadreaza in aceasta happy

| Allexd20 explică (pentru lexxxy):

Mulţumesc frumos.Răspunsul ăsta îl aşteptam :3!

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

De obicei, Garanţia este de 24 de luni.
Dar, TREBUIE să ai Certificatul de garanţie şi Factura.

Toate cele bune.

| Jijell a răspuns:

Trebuie sa gasesti actele pe care ti le-a dat la achizitie, acolo scrie si durata garantiei. Oricum nu poti sa il duci la garantie fara acele acte.

| Allexd20 explică (pentru Jijell):

Îţi mulţumesc. Dar eu voiam să aflu dacă este mai mare duarata garanţiei, am telefonul de 2 ani, şi atunci când l-am achiziţionat ştiam că acea garanţie este valabilă doar 1 an, însă acum ceva timp am auzit că la toate telefoanele s-au mai adăugat 2 ani de garanţie şi de accea voiam să aflu sigur. Mă rog, mulţumesc oricum :3.