| Daviiiiiid a întrebat:

Am avut un telefon de la Orange, anume Orange Stockholm.de ce spun "am avut "? Ieri, la o petrecere am reusit sa-l scap, sa cada pe pietre ascutite si sa-i sparg exranul Am o intrebare. Daca ma duc la Orange Shop cu telefonul, trebuie sa il platesc? Adica tin sa va spun ca il am din 4 ianuarie 2012. deci teoretic am garantie de 2 ani, nu? Sau doar il predau si aleg alt telefon?

P.S. : Ce parere aveti despre Orange SanRemo? E bun? Il aveti demult?

8 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Este posibila inlocuirea acestuia dar garantia nu acopera defectiuni provocate din vina utilizatorului.

Daca vrei totusi sa il repari contra cost trebuie sa il trimiti in Orange service, ulterior ti se va comunica costul reparatiei, deoarece este posibil ca display-ul sa nu fie singura componenta ce trebuie inlocuita.

Cu prietenie,
Orange Helper

| KinekT a răspuns:

Este vina ta tu trebuie sa suporti costurile si schimbal cu noul Orange nivo mult mai bun decat acel telefon adica stockholm il are un coleg si e foarte slab ecran mic etc.

| Daviiiiiid explică (pentru KinekT):

Deci daca vreau sa imi schimb telefonul, cu Orange Nivo sa zicem, trebuie mai intai sa-l si platec pe asta vechi?

| Mineツ a răspuns:

Cel vechi nu mai trebuie platit daca l-ai platit complet inainte de al scapa

| Daviiiiiid explică (pentru Mineツ):

Poi am dat la inceput 300 si ceva de lei + 7 euro in fiecare luna, mai bine de un an jumatate? deci? trebuie platit?

| ManInRed a răspuns:

Sincer stockholm e cel mai praf tel

| Daviiiiiid explică (pentru ManInRed):

Pe vremea lui era bun, ce vrei sa fac? Eram copil cand l-am luat.

| alex01vasi a răspuns:

Salut! Nu te-as sfatui sa iti iei un Orange San Remo. Am si eu unul si am reusit sa ii sparg ecranul sad..este foarte fragil fiindca este foarte subtire si in caz ca ti se sparge protectia si touch-ul trebuie sa cumperi display-ul cu totul...costa 430 lei. Ca performante este bunicel, iar camera este excelenta, dar daca iti iei sa ai mare grija cu el pentru ca este extrem de fragil.