| Anonima6754 a întrebat:

Hei TPUhappy care telefon este mai bun Huawei p30 lite sau iphone 6s? Vreau pareri si argumente serioase va rog! Dau fundita

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Argumente serioase zici? uită-te serios la cifre și ințelegi (cred)

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9545&idPhone2=7242

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum poți compara un Huawei cu jaful de iPhone? Și iPhone mai este și vechi.

| cxxyy a răspuns:

Buna!

Eu totusi ti-ar recomanda iPhone sau un Samsung deoarece Huawei nu va mai avea servicii google (din cate am auzit).

Nu recomand telefoane vechi peste 1 an jumate sau 2 maxim. Poti lua un iphone xr sau iPhone SE 2020 e super bun nu se misca in lag si il poti folosii cu o mana la Samsunguri sa nu fie nici scumpe si sa fie bun Samsung A51 am vazut ca e destul de bun. Mai exista si alte telefoane cu preturi asemanatoare. Acum voi raspunde la intrebare, deci da Huawei p30 lite e mai bun decat iPhone 6s.

Recomandarile mele sunt: Huawei P Smart, Huawei A10.
La Samsung: Samsung A51, Samsung A80
La iPhone: iPhone SE 2020 (nu e chiar atat de ieftin) iPhone XR sau iPhone 8.

Poti cauta si pe google mai multe telefoane cu banii pe care vrei sa ii dai pe un telefon!

Bye si sper ca te-am ajuta