| Pufuletmic a întrebat:

Hei TPU ce mai faceti? Am o intrebare, stiti cam cat ar costa decodarea unui iphone la un service? Multumesc! Fundita!

Răspuns Câştigător
| justme9 a răspuns:

In jur de 90 de lei, atat a platit o colega de a mea, dar mai bine te duci si intrebi tu.

| FuriaGogoasei a răspuns (pentru justme9):

Nu invata oamenii la prostii, decodarea de 90 lei este cu gevey sim, o decodare ilegala happy ai probleme cu reteaua si iPhon-ul tau poate fi trecut pe blacklist-ul Apple (banat). Cel mai bine este sa-l decodezi legal, cei de la service trimit e-mail la Apple cerandu-le sa deblocheze telefonul tau contra unei sume de bani.

| justme9 a răspuns (pentru FuriaGogoasei):

Eu doar am raspuns la o intrebare, tipa din clasa la mine a platit 90 de lei la un gsm store, tocmai de aia am si zis sa se duca personal sa vada cat o ajunge.

3 răspunsuri:
| FuriaGogoasei a răspuns:

Costa 50 euro decodarea unui iPhone 4, cu cat telefonul este mai nou cu atat si pretul creste.