| Alle15 a întrebat:

De ce cand incerc sa trimit un fisier prin Infrarosu imi da eroare expediere. De ce? Ofer FUNDA.

3 răspunsuri:
| Everestcompany a răspuns:

Probabil telefonul"destinatarului"nu are suficienta memorie pentru a primi fisierul expediat, sau, acele doua telefoane, intre care se doreste realizarea transferului, nu sunt compatibile.

| Alle15 explică (pentru Everestcompany):

Si cum trebuie sa fie compatibile? Aceeasi marca?

| Everestcompany a răspuns (pentru Alle15):

Nu neaparat aceeasi marca. De exemplu, eu aveam un Nokia, Nokia 6125, si nu puteam sa trimit fisiere prin bluetooth pe telefoanele marca Motorola. Deci, nu erau compatibile. Telefonul tau, din moment ce are si functia de infrarosu, inseamna ca este ceva model mai vechi, nu? Despre ce modele de telefon este vorba(modelul tau si al destinatarului? Destinatarul are suficienta memorie in telefon(nu pe card), pentru a putea receptiona fisierul pe care doresti sa i-l expediezi?