| bogdanstefan12234 a întrebat:

Detin un Htc One X si urmatorele probleme:
1.bateria(cea mai mare problema),multi prieteni imi zic ca e "bulita"si cica sa o schimb,pur si simplu, mi se termina incredibil de repede, cand am cumparat telefonul, l-am lasat la incarcat pana la 100%, am intrat in el si cam intr-o ora s-a dus fara sa fac nu stiu ce pe el, cu luminozitatea automata.Eu am telefonul de 2 ani si daca il incarc pana la 100% intru pe el si mi se descarca foarte repede, asa ca il las pana la 79% si ma tine mai multlaughing, dar tot putin ma tine, adica daca pun luminozitatea cea mai scazuta ma pot juca de ex real racing 3 doar o ora, DA, DOAR O ORAcryingnu inteleg de ce se termina asa repede.Am jucat cu un baiat un joc de bilard in retea cu 3g-ul el avea s3 cu luminozitatea automat, eu la cel mai mic si dupa juma de ora, el din 90% mai avea 80% si eu din 60%mai aveam doar 30%. daca il incarc seara, dimineata scade 1-2%,dar daca dau luminozitatea automat si intru pe el sa fac ceva, are momente cand vezi ca de la 70% ai ajuns la 60% fara sa fac mare lucru.eu inteleg tehnologia, ecranu mare procesor, dar nici in halu asta sa se terminesad
2.la inceput primul an nu am avut pic de lag, se misca fantastic.de cateva luni,am lag, dar nu la jocuri, la jocuri se misca bine, cand deschid 2-3 aplicatii intru din una in alta se misca putin mai greu,nu se mai misca fluent ca la inceput,poate a "imbatranit" si procesorul, credhappy
Imi cer scuze ca am scris atat, dar vreau sa ma ajutati in privinta bateriei, va rog frumos.
Multumesc pentru intelegere!

2 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Bateria e bulita clar. Daca ai vreo cunostiinta, care detine acelasi telefon incearca sa schimbi bateria si uita-te cum se comporta.
In legatura cu lag-ul sincer nu poti face multe, eventual incearca un hard reset. Mai multe telefoane cu android au acest "tic" care apare dupa 6-12 luni la telefoanele "bengoase" si alea sub 600 de lei dupa 3 luni.

| Max_David_1994 a răspuns:

Schimbă bateriawinking.