| Nedumerit29 a întrebat:

Hei TPU, dupa cum stiti, de curand s-a lansat noul telefon Nokia Lumia 1520. As vrea sa imi spuneti cu ce accesorii vine in cutie si daca ar merita cumparat.

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu merita

| al3xander a răspuns:

Pai are un ecran foarte mare de rezolutie foarte mare, 4G, 2GB RAM, 32GB intern + slot pentru card, camera foto de 20 MP cu autofocus (are si secundara de 1, 2 MP), filmeaza FullHD (1080p) dar numai cu 30FPS (de exemplu S3 filmeaza si cu 60FPS), procesor quad-core de 2, 2GHz (deci este foarte performant), GPS (pe langa GPS-ul american are si suport pentru cel rusesc, GLONASS si pentru navigatie GPS il face foarte performant).
dezavantaje: are nano-SIM (nu stiu daca e un dezavantaj dar mie mi se pare ca da), are windows mobile (de asemenea depinde de preferinte dar eu prefer Android pentru ca este mult mai bogat in aplicatii). in concluzie este mai mult o tablecat foarte performanta insa il strica windows mobile.

| Paul_Radulescu_1990 a răspuns:

Merita,, nu iti lua tel cu android,,, singurul android bun e HTC one, si seria galaxy note,, restul au probleme cu virusii, se strica f repede, si nu au cine stie ce camere,, Nokia are difuzoarele, camera si rezistenta, pana si la cel mai ieftin model.