| Alex_Manuta_1987 a întrebat:

Ce spuneti despre Nokia lumia 820 merita?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ca si pret calitate e ok.
CA orice Nokia, smart, are un dezavantaj: nu prea gasesti aplciatii, deoarece wp nu este foarte popular.
Partea buna e ca sistemul de oeprare este mult peste android cand e ovrba de optimizare, si se va misca foarte bine.
Ca si ahrdware, 820 sterge pe jos cu 4x sau s2. Nu te uita la numarul de nuclee(la LG 4x), ca e depasit.
Conculuzia: daca nu vrei 999 aplciatii, ci ceva mai simplu, gen facebook, internet, skype si lucruri de gen, mai putin jocuri(deoarece nu prea sunt), mergi cu toata increderea pe Nokia.
Ca sa intelegi la ce ma refer cand zic putine aplicatii, cauta aici ce aplciatii ai vrea(ai in dreapta sus sus un buton ca sa cauti), diferite aplicatii si vezi ce gasesti, ca sa intelegi la ce ma refer: http://www.windowsphone.com/ro-ro/store.

1 răspuns:
| sheamus12 a răspuns:

E treaba ta dupa ce iti alegi telefonul si la ce iti trebuie
Nokia a scazut mult la capitolul telefoane
chiar daca in reclame zice de procesor puternic nu prea e asa
nu imi place acel windows phone
in banii acestia ai lua un LG 4x hd care e foarte bun sau un s2
zic eu nu merita dar dupa cum am mai zis e treaba ta.bafta. funda?