| Gabiursu123 a întrebat:

Hei TPU, in octombrie trebuie sa-mi renoiesc telefonul, pentru ca deja l-am tinut 3 ani, ce telefon imi recomandati? Iphone 11 ca apare acum sau Samsung s10 +? Help. ( si de ce alegeti aia) imi plac amandoua telefoanele mie

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Poate ești de la oraș, poate ai bani.
Îți lipsește raționament.
Eu îl numesc...materie cenușie.
Poți să mă scutești de o scrisoare plină de tâmpenii.
Pune mâna și caută un telefon bun cu bune caracteristici și la un preț rezonabil. Poți exclude mărcile scrise mai sus. Sunt scumpe la ceea ce oferă.

14 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Si daca l-ai tinut 3 ani ce, a facut purici? Brusc a inceput sa puta? Ce telefon ai, ce nu iti place la el dupa 3 ani, ce vrei de la telefonul nou? Il iei la liber/la abonament/din Romania/strainatate? Daca esti proxenet sau tinar talent pesedist, valutist, de-astea, inteleg de ce ai arunca cu bani in Apple sau Samsung, daca nu, sa discutam totusi despre buget, cerinte, NEVOI REALE.

| darrio2007 a răspuns:

Unde scrie ca trebuie reinnoit? S-a invechit fata de al altora?

| Mitzu7 a răspuns:

Părerea mea e să îți cumperi un telefon mai ieftin dar cu acceaşi performanță față de cele menționate mai sus.Ex:Xiaomi(k20 pro), OnePlus(5T,6,6T,7).Tu pentru Iphone sau Samsung plăteşti marca nu caliatatea.

| Bizon95 a răspuns:

Samsung Galaxy Fold sau (acum apare) Samsung Galaxy Note 10+ 5g

| Mitzu7 a răspuns (pentru darrio2007):

Pana la urma poate îl are crapat, spart, jigarit.Nu stim.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mitzu7):

A zis "pentru ca deja l am tinut 3 ani" si nu ca e spart crapat etc, sa fim seriosi. Al meu daca il sterg de amprente si il scot din carcasa arata ca nou.

| darrio2007 a răspuns (pentru Mitzu7):

Reinnoit cam inseamna ca s-a plictisit de el.

| Mitzu7 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Era o vorba:Nu ai nevoie de un telefon nou, Îți doreşti unul! Acum fiecare face ce vrea.

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Daca ai bani du-te dica cu iphonu

| BogdanM275 a răspuns:

Eu ți-as recomanda Samsung galaxy S10+ daca vrei sa costumizezi interfața la maxim plus multe alte lucruri pe care nu le poti face pe iOS, dar daca ești un simplu utilizator care dorește update-uri la cea mai noua versiune de soft si support pentru mult timp, ți-as recomanda iPhone 11 (sau cum se va numi).

| RoCkKiD a răspuns:

Eu sunt curios de unde stii ca iti place iphone 11 ca saracu nici n-a iesit de pe teava. Nici nu stim daca o sa ii zica iphone 11.

| sierra1 a răspuns:

"ce telefon imi recoamndati? iphone 11 ca apare acum sau..."

deci ne dai două alternative. Eu zic că SIGUR NU iți iei iphone 11

| gelu1970 a răspuns:

Mai cunoști alte mărci?
Sau la tine în sat nu au ajuns?

| Gabiursu123 explică (pentru gelu1970):

Domnule Gelu, chiar stau bine cu buzunaru, eu vi am cerut strict parerea care ar fi mai ok, iphone sau Samsung, pentru ca n am avut never iphone si nu stiu daca ar fi ok sa l cumpar, nu mi purtati voi de grija banilor mei, si sunt de la oras prietene nu tara ca" domnul" de tine.