| CRYstyLEX a întrebat:

Hei TPU.Mi-am luat un Samsung galaxi mini 2 iar vanzatoare mi-a spus sa-mi fac cont gmail si apoi sa-l bag in telefon si sal conectez dar nu merge imi zice ceza de genu asta :nu se poate stabili o conexiune de date sigura la sv? c trebuie sa fac? Funda

1 răspuns:
| beniamin1994 a răspuns:

Cei asa de greu! tine apasat pe butonul lateral dreapta pana iti apare pe ecran o lista cu 4 sau 5 comenzi! de acolo activezi netul, deoarece tu nu il ai activat, acela mananca Mb de pe cartela sau Creditul si cei de la magazin l-au oprit! BFT!