| Ramona45 a întrebat:

Hei TpU!
Nu mai imi merge displeiuul la telefonul, l am bagat in apa pentru ca e rezistent si mi s au aburit camerele de facut poze si le am facut cu uscatorul si dupa mi s-a blocat si s-a inchis dupa am reusit sa l pornesc si am intrat pe el si mergea dar s-a oprit dintr o data si cand l am pornit nu mai merge displeiul

5 răspunsuri:
| KronstadtResurrection a răspuns:

Asta se întâmplă atunci când apare vidul in zona intracraniană.

| TheRealFantasy a răspuns (pentru KronstadtResurrection):

rolling on the floor

// Ai citit vreodata manualul de utilizare de la orice smartphone? ..ar trebui sa scrie sa nu folosesti feonul/uscatorul sa il usuci.
Roaga-te sa se transforme in ceva gen Huawei, daca nu e deja si ca esti in perioada de garantie.hee hee

| Ramona45 explică (pentru TheRealFantasy):

L-am lasat in orez si si-a revenit insa inca mai face figuri... greseala mea, l-am primit cadou deci nu am primit nicio garantie si nici nu e de aici din Romania, e Sony Xperia Z

| Ramona45 explică (pentru TheRealFantasy):

Plus ca nu am tinut mult timp uscatorul ...si l-am facut cu aer rece

| TheRealFantasy a răspuns (pentru Ramona45):

Nu temperatura aerului e problema, ci feonul.
E ca si cum ai folosi betisoare de urechi. tu in loc sas scoti apa o ajuti sa ajunga si mai mult in componente, plus ca e riscul sa le topesti.
Ai putea sa ii desfaci toate componentele pe care le poti desface, si daca stii tu sau altcineva, sa ii scoti si placa electronica, adica aia de sub surubelele alea mici, si/sau sa verifici daca nu e ars ceva. Dar daca nu te pricepi mai recomandat ar fi sa il duci la un service specializat.