| anonim_4396 a întrebat:

Pe mine tot ma suna cineva cu număr privat si am citit pe net ca daca scrii *#30# afli cine te suna dar nu a fost asa si nu stiu ce s-a intamplat ca mi s-a activat un serviciu MMI.
Cum sa il dezactivez?
Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Am făcut și eu la fel ca tine și am activat serviciul. :p
Apoi am in loc de 30 am pus 31 si am dezactivat serviciul.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cât despre apelurile private, este posibil să ai în telefon opțiunea de a bloca doar aceste apeluri. Sau în cel mai rău caz, descarci de pe magazin play o aplicație de felul blacklist (listă neagră) unde poți să setezi ca să nu fii apelat de numere private sau de altele nedorite de tine.

| Dalmore a răspuns:

Daca scrii diez31diez in fata unui numar pe care il apelezi, apelezi cu privat. Exista aplicatii pentru aflat cine te suna cu numar privat sau poti sa mergi la politie daca e agresiv si te ameninta etc.