| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un Samsung galaxy a6 2018 si nu am funcția de always on display dar am gasit un mod ca sa fac rost de ea dar nu stiu daca este bun.
Ca in videoclipul acesta as vrea sa fac.
https://youtu.be/_WT2MWhoFos
Dar acum întrebările mele sunt:
Consuma mult din baterie daca fac asa?
Este dăunător pentru telefonul meu chestia asta?
Adica are viruși sau ceva?
Si merita sa fac asa?
Si dupa ce o iau si voi vrea sa o dezinstakez cum voi face?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

Deci eu ti-am zis ar trebui sa fie unde ti-am scris mai sus, dar daca nu este, poti urma tutorialul din video fara nicio problema, te asigur ca nu are virusi si nu risti absolut nimicwinking Asta este tot ce pot sa-ti explic.Ti-am zis eu nu am un telefon Samsung in fata sa-ti zic mai detaliat de atat, dar totusi cunosc foarte bine partea de software a unui telefon si te anunt de pe acum ca nu risti nimic prin urmarea tutorialului.
Deci daca ti-am fost de ajutor nu uita de fundita.Chiar m-ar ajuta pentru ca mai am putin si trec la o noua distinctie happy

15 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

A6 2018, nu are Always on Display si are J5 2017?! Nu prea cred,du-te in QS (Quick Settings, bara aia de care poti sa tragi in jos) si vezi ca ai un buton de edit, apasa pe el si o sa vezi ca scrie AOD, muta iconita unde sunt celelalte functii din QS si apasa pe iconita unde scrie AOD. (nu am eu telefon Samsung, dar asa am procedat la J5-ul unui amic). DACA NU POTI INCERCA CE A FACUT ACEL TIP de pe YouTube.NU este virus si te asigur ca merge
SIIIII ca sa-ti raspund la celelalte intrebari
1. AOD nu consuma cine stie ce baterie pe ecranele AMOLED, OLED si Super Amoled (dar pe IPS, da)
2.N-are cum sa danueze
3. Eu ti-am zis mai mult ca sigur ai deja functia asta in tel deci logic ca nu are virusi
4. Mie mi se pare folositor, adica economisesti caetva secunde
5. Ti-am mai spus este o functie oficiala Samsung nu ai cum sa o dezinstalezi. Poti doar sa o dezactivezi.
Funda?

| anonim_4396 explică (pentru Bogdan70001):

Iti dau funda daca ma ajuți sa o gasesc ca nu o gasesc in telefonul meu absolut deloc.

| anonim_4396 explică (pentru Bogdan70001):

Ok.Iti dau funda daca ma ajuți sa iau de alt undeva funcția aceasta ca aceea din videoclip mi se oprește încontinuu aplicația si nu merge. Ajuta-ma de unde sa o iau dar in afara de magazin play ca alea nu imi plac si nici nu merg.
Si iti dau funda!

| Bogdan70001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu-ti recomand prostiile din Play Store, dar din pacate nu prea pot sa te ajut...Ti-am zis ma pricep foarte bine la partea de software a unui telefon, dar la Samsung este mai diferit si este foarte greu sa ajuti pe cineva cu un Samsung fara sai unul deoarece Android-ul lor modificat (Samsung Experience) este destul de complex si n-am cum sa cunosc fiecare aspect al lui.
Deci nu prea pot sa te ajut mai mult de atat.Imi pare rau

| NLS a răspuns (pentru Bogdan70001):

A6 (si probabil J6 2018... ) are mai multe variante.
Varianta pentru UK are aceasta functie.
Varianta pentru restul Europei nu o are.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru NLS):

Wow happy Ce sa zic...ciudata chestia.Dar asta insemna ca multe dintre telefoanele de la Samsung ce sunt vandute de Vodafone sunt din UK? Intreb pentru ca dupa cum am spus am un amic cu J5 2017 are AOD si il are de la Vodafone. Sau, chestia se aplica decat la aceste 2 telefoane?

| NLS a răspuns (pentru Bogdan70001):

Asta chiar nu mai stiu.
Dar nu are rost sa implici J5 2017 aici.

Am vazut 2 proprietari diferiti de J6 pe un forum.
Unul afirma ca al lui are, si era din UK omul.
Celalat spunea ca al lui nu are, si stia ce vorbeste,

Samsung a mai facut chestii asemanatoare pe S6, S5, Note 2, etc unde proprietarii din regiuni diferite primeau module wi-fi diferite, sau memoria de stocare era mai calitativa in varianta de peste Ocean decat in Europa.

| anonim_4396 explică (pentru Bogdan70001):

Poate prietenul tău are j7 2017.
Si j7 2017 are.
Ca altcumva nu imi explic cum are ca este imposibil. Daca citesti pe site-urile oficiale Samsung o sa vezi ca nu exista niciun j5 2017 cu asa ceva.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Are J5, ca am un amic si cu J7 si amandoi au

| anonim_4396 explică (pentru Bogdan70001):

Păi si intreaba-l cum a făcut ca poate a făcut ceva.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru anonim_4396):

NUa a facut nimic, avea deja functia in bara aia de sus.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci eu ti-am zis ar trebui sa fie unde ti-am scris mai sus, dar daca nu este, poti urma tutorialul din video fara nicio problema, te asigur ca nu are virusi si nu risti absolut nimicwinking Asta este tot ce pot sa-ti explic.Ti-am zis eu nu am un telefon Samsung in fata sa-ti zic mai detaliat de atat, dar totusi cunosc foarte bine partea de software a unui telefon si te anunt de pe acum ca nu risti nimic prin urmarea tutorialului.
Deci daca ti-am fost de ajutor nu uita de fundita.Chiar m-ar ajuta pentru ca mai am putin si trec la o noua distinctie happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti-am raspuns la intrebarea precedenta. Eu ti-am spus exact cum sta treaba. Ce faci in continuare e treaba ta.

| PappZsoltAndras a răspuns:

Da vezi ca ti-am scris si ieri pentru ca ai mai postat această întrebare.

| dd17 a răspuns:

Este o aplicatie pe care o gasesti in magazin play si se numeste la fel "always on display" eu pe asta o aveam acum ceva timp si era ok

| wynter17 a răspuns:

Daca nu are optiunea inseamna ca nu poate avea, daca vei lasa asa displyul cu always on ti se va arde.