| TheScienceElias a întrebat:

Hei TPU, voi ce algeți Allview P5 Mini http://www.emag.ro/......EDDQKBBBM/ sau Prestigio 4040 http://www.emag.ro/......ENVJNBBBM/

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Buna!
Pai.dupa parerea mea, nu este o alegere chiar atat de grea!
IN Primul rand, nu pot compara marcile.mi-ar fi mila sa spun ca una este mai cunoscuta ca cealalta..Ambele sunt NONAME.

Avantaje P5 Mini
Gorilla Glass

Avantaje Prestigio:
Dimensiuni
Camera (5MP vs 3MP)
Baterie (Li-Polymer vs Li-Ion - Diferente notabile)
Bluetooth (V4.0 vs v3.0)
Ecran (4" vs 3.95")
Rezolutie (233PPi vs 146PPi - Diferenta URIASA)
Ecran (16M Culori vs 256K Culori - Iar, diferenta mare)
+.mi se pare ca arata mai bine!

NU are sens sa iti spun ca nu merita sa le cumperi, ca sincer, vazand cata lume cumpara Allviewuri, nici nu stiu ce sa mai cred.
Daca e sa aleg intre cele 2, aleg 4040-ul, CLAR! Adica naiba... P5Mini are doar acel GorillaGlass, care la ce ecran are, nici nu merita.
Oricum (lasand numele marcii), Un DUAL SIM cu ecran de 4" si Android v4 ICS la 600Ron este un pret FOARTE BUN, deci cumpara-l!
Sper ca te-am putut ajuta!

3 răspunsuri:
| rolicx a răspuns:

Daca chiar iti doresti un telefon dual-sim, ti-as recomanda http://www.cel.ro/......-black-l/. E putin mai scump decat Prestigio, dar macar este un telefon "de firma". Intr-adevar are procesorul putin mai mic si ecranul, dar telefoanele Prestigio si Allview inca sunt no-name-uri, si nu cred ca poate cineva recomanda vreunul dintre ele. Succes la achitionare.

| kristynel11 a răspuns:

Http://www.emag.ro/compare/93
Grea alegere, eu as merge pe Prestigio 4040 pentru ca are camera mai buna in rest sunt aproape identice.
BAFTA!

| Tdenis a răspuns:

Teoretic prestigio 4040 ii mai bun dar practic NU. Detin ambele telefoane, prestigio se blocheaza non stop cand are el chef, si isi revine doar dupa ce scot bateria. P5 mini nu il pot bloca nici de vreau am pornit multe aplicatii in acelasi timp l-am zapacit de cap in toate felurile si nu i-am facut nici macar lag. Intr-adevar camera ii mai buna la prestigio, p5mini n-are nici blitz.
Prestigio are rezolutia mai buna, arata sa zicem mai bine, e mai mare.
Bateria este praf la prestigio, folosit intens tine cateva ore, la p5 mini, aproape 2 zile folosit intens.
P.S. am sa returnez prestigio doar camera ii de el in rest nefolositor.