| KeySHINee a întrebat:

Hei TPU voi ce ati alege intre Samsung galaxy trend si Samsung galaxy s2 ...va rog spuneti-mi Samsung galaxy trend are aceeasi marime cat un S2? funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Nu se compara deloc cele 2 in primul rand S2 are displayul mai mare (4.3/4.0), procesor mai mare (dual core de 1. 2ghz/single core la 1ghz), camera mai buna (8mp/5mp) si memorie interna ( 16gb/4gb)

Rezumand, S2 este peste la toate capitolele.

5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/samsung_i9100_galaxy_s_ii-3621.php

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_trend_ii_duos_s7572-5394.php

vezi aici toate specificatiile.

S2-ul este mai mare decat Trend dar este mai usor.
Trend e mai nou.

Dar de recomandat clar S2.
Ecranul e mai mare, memorie RAM 1024 MB fata de 512 MB
bateria e mai mare, camera de 8MP fata de3

| JusTPauL a răspuns:

Galaxy s2 clar dar difera foarte mult preteul, s2 are in +, processor mai mare, filmeaza hd, baterie ceva mai buna, culori mai clare si multe altele.

| KeySHINee explică (pentru JusTPauL):

Si Samsung galaxy trend este cat un S2?

| JusTPauL a răspuns (pentru KeySHINee):

S2 e undeva la 1000-1100 lei iar trend cam la 600-700 ron.
Acum alegi ce crezi ca e mai bun pentru tine, la 600 lei nici trend nu e de aruncat.

| FHelp a răspuns:

Clar S2. Am butonat ambele modele si e diferenta de la cer la pamant. S2 se misca mult mai bine, poze mai bune. Ce sa mai zicem...S2 ii e mult superior lui trend.