| Anastasia324 a întrebat:

Hei!
Unele aplicatii pe care le instalez nu le pot deschide scrie"aplicatia x s-a oprit" bine am doar o aplicatie care apare asa dar inainte aveam mai multe si m-am gandit sa-mi dau reset la telefon, iar cand imi voi reseta telefonul o sa mai apara la app "aplicatia x s-a oprit"?

2 răspunsuri:
| QElenaBoghiu a răspuns:

Da.
O sa mai apară...

Poate aplicatia, jocul nu funcţionează pe telefonul tau. Poate ai cerinţe prea mici pentru consumul lui.

Sau chiar un crash a jocului /aplicatiei.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Reset in cazul tau nu e o idee rea
dar
daca de fapt ai probleme de procesor, placa de baza (si telefoanele au) memorie, cache, storage, etc. atunci s-ar putea sa faca la fel
iar daca face la fel... arunca-l... serios, capeti un mai nimic ca piese de schimb sau amanet