| cosmii10 a întrebat:

Heii, am un elefon Nokia e61i si mi se decarca repede. Imi puteti spune de ce? Dau funda.

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Sunt multe lucruri pe care sa nu le faci cand vine vorba de viata bateriei : 1 cand cumperi telefonul, are bateria plina, te joci etc pana se goleste de tot, apoi il pui la incarcat si il lasi acolo 24 de ore.
2: dupa ce ai facut asta te poti juca, nu il folosi in mod abuziv, adica sa te joci pe el pana se descarca complet, sa nu il folosesti mereu mereu dupa ce se incarca bateria nu te lasi pana nu se descarca. cate putin, nu trebuie sa il folosesti la maxim.
3: de cand ai telefonul? acumulatorii au si ei o durata a vietii lor, pana mor 'tin foarte putin' apoi trebuie schimbati
4: poate l-ai scapat in apa, poate ai scurtcircuitat bateria.

| cosmii10 explică (pentru RB26DETT):

Nu i-am facut nimic si il am de 1 an

| RB26DETT a răspuns (pentru cosmii10):

Cam cat te tine bateria? este posibil ca bateria sa fie falsa, sa fie o copie a celei originale. cauta prin magazine de specialitate un nou acumulator pentru telefon.

| AgathaRo a răspuns:

Inchide bluetooth, wlan