| lClaraMirror a întrebat:

Heii, am un telefon Samsung Galaxy note 3 neo si nu se vede foarte clar pe el, adica se vede foarte alb si deschis, nu stiu ce s a intamplat. Va rog ajutati-ma!

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Nu cumva ca ai scapat telefonul jos?

| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Buna Clara.In legatura cu Samsung Galaxy Note 3 Neo care nu se vede foarte clar( foarte alb si deschis) este posibil sa fie din cauza diverului video ( de la o lovitura sau ai presat ecranul). Incearca sa dai un hard reset sau "revenire la setarile din fabrica" pentru a exclude orice problema de soft. Daca nu prezinta urme de lovituri si ai garantia la aparat trimite-l la Samsung Romania.Un display pentru Samsung note 3 neo este destul de scump. Daca nu mai ai garantia poti sa comanzi un display nou de pe www.gsmboutique.ro (site specializat in comercializarea de piese si accesorii de telefoane) sau pe www.servicetelefoane.ro

| Anonimul1920 a răspuns:

Salut. Deci daca vrei sa il faci.
1. Reseteaza-l din setari. Daca nu poti!
2.Reseteaza-l de la butoane. (Te poti uita pe youtube cum se reseteaza, scrii resetare de la butoane si 'numele telefonului'!
3. DAca ai bani, du-l la un servis de telefoane!
FUNDA big grin