| always4u a întrebat:

Ştiu că e o întrebare tâmpită, dar cum se face screenshot pe telefon, dacă nu am opţiunea din el? Am un Lg L3 şi am înţeles că trebuie să apăs pe nişte butoane dar nu ştiu care. Funda! :*

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Captarea un Screenshot: puteţi lua un screenshot instantanee a ceea ce este în prezent pe ecran prin deţinerea tastele de volum pentru 3 SECUNDE; trebuie să apăsaţi butoanele de două simultan.

După ce efectuați captura o imagine a ecranului, o panglica de interfaţă va apărea pe ecran (screenshot), în cazul în care le-aţi luat un târg câteva opţiuni pentru a adnota, salva sau partaja imaginea. Asta e!

sursa:

http://innolea.com/capture-screenshot-lg-optimus-l3-e400-android-phone/8277

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Scz.traducerea cu PC. big grin

| always4u explică (pentru stlucian):

Mersi mult ^^

| stlucian a răspuns (pentru always4u):

Pentru putinwinking thumbs up

6 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

In primul rand, pentru a putea face un print screen cu telefonul mobil (sau tableta) care opereaza cu sistemul Android, acesta trebuie sa aiba si butoane fizice pentru optiunea de volum mai mare sau volum mai mic. Pentru a face efectiv screen shots trebuie sa apasati concomitent butonul de pornire al telefonului si butonul pentru volum mai mic si sa le tineti apasate cateva secunde. Imaginea care era afisata in acel moment pe ecranul telefonului va fi salvata automat in memoria acestuia, undeva parca in folderul "picture". Bata!

| Husicel a răspuns:

Apasă lung pe butonul oprire/pornire; la al meu așa merge

| cristifhd a răspuns:

Trebuie sa apesi simultan butoanele de volum. Iti va aparea un meniu sus pentru diverse editari. Ultimul buton, cel ca o discheta, salveaza poza.