Întrebare recomandată | InnaBotezatu a întrebat:

Heii TPU^.^! Am un telefon GT-S5230, iar cu ceva timp in urma mi-am pus o parola la muzica, poze...etc si nu am mai folosit telefonul. si na. am uitat parola.:$ Ma poate ajuta cineva? unde trebuie sa ma duc sa imi aflu parola sau macar sa mi-o scoata plspuppy dog eyes Promit Funda; x

Răspuns Câştigător
| cυρcαкє a răspuns:

Am mai căutat pe internet și uite ce am găsit :
http://benionweb.wordpress.com/2010/02/27/parola-resetare-samsung/ (am văzut un comentariu în care scria ca merge și la telefonul tău, deci poți încerca) și uite cum se procedează : http://www.youtube.com/watch?v=_PieTiUpRe4
Iar dacă nu merge poți da și tu un search pe google scriind și tu : parola resetare Samsung s5230

Multă baftă!;)

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da-i revenire la setarile din fabrica.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Parola NU se "stochează" nicăieri, dacă nu ţi-o mai aminteşti atunci trebuie resetat telefonul.

Poţi încerca să-i faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ).

Sau foloseşte metoda de la linkul :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

Vezi că se poate întâmpla să se şteargă tot ce ai pe telefon, fă-ţi o copie de rezervă pe Pc.

| cυρcαкє a răspuns:

Bună. happy

Păi aceeași problemă am avut-o și eu. Și am încercat să resetez telefonul ca în fabrică și chiar a mers. :d
Deci, încearcă să umbli pe la setări, și sigur va scrie pe acolo pe undeva,, Setare ca în fabrică" sau ceva asemănător.
Dar înainte de asta, stochează-ți informațiile pe calculator. (cablu USB sau Samsung pc suite)

Succes! :*

| InnaBotezatu explică (pentru cυρcαкє):

Scumpo... la settings am gasit doar Reset settings si nu apare nici o resetare ca in fabrica dar imi apare reset phone profiles, display and light si phone settings... nu apare nici o resetare ca in fabrica. si plus ca am incercat sa resetez tot si imi cere parola.

| InnaBotezatu explică (pentru cυρcαкє):

Am sa incerc pe pc daca pot sa rezolv cv...happy

| InnaBotezatu explică (pentru cυρcαкє):

Clipul de pe youtube l-am gasit si eu si a mers:X Mersii frumos pentru ajutor oricum

| cυρcαкє a răspuns (pentru InnaBotezatu):

Am mai căutat pe internet și uite ce am găsit :
http://benionweb.wordpress.com/2010/02/27/parola-resetare-samsung/ (am văzut un comentariu în care scria ca merge și la telefonul tău, deci poți încerca) și uite cum se procedează : http://www.youtube.com/watch?v=_PieTiUpRe4
Iar dacă nu merge poți da și tu un search pe google scriind și tu : parola resetare Samsung s5230

Multă baftă!;)

| mihaela25mihaela25eminem a răspuns:

Telefon din acela am si eu incerca sa i faci resetarea din fabricahappy

| Sănduțța a răspuns:

Incearca sa ti-o amintesti.Nu cred eu ca poti dar incearca si altadata poti sa-ti pui o parola simpla, cuvantul care il folosesti in fiecare zi, spre exemplu TPUbig grin ma rog...

| idaniel02 a răspuns:

Cauta pe la setari revenire la setarile din fabricatie sau ceva de genul! Stai linistita nu se pierde nimic din telefon nici din card! Funda?

| Madalin4xxxxxMadalin4 a răspuns:

Sunt programe care sparg parole.

| diion a răspuns:

Ca sa o scoti trebuie resoftat telefonul, asta se in tampla la un service oarecare daca nu ai cunostinte sa il faci tu. Dar se poate afla si parola tot la un service de telefoane.

| tituspiano a răspuns:

Salut. Parola se poate sa fie din soft sau sa fie dintr-un anume program, si atunci ai 2 variante. in caz ca telefonul iti permite asta poti sa ii dai hard reset. dar daca este dintr-un program din aceasta clasa. ii poti da unninstal printr-un program gen PC suite.