| TheGirl1345 a întrebat:

Heii TPU.
Ieri din neatentia mea, mi-a cazut telefonul din buzunar si s-a spart in coltul din dreapta sus, o crapatura de 3-4 mm. Intr-adevar nu se vede aproape deloc insa imi este foarte naspa pentru ca am muncit pentru telefonul asta, banii pentru el fiind castigati de propria mea munca. Am un a5 2017. Acum incept sa imi dau filme, daca il mai scap se poate prelungii crepatura? Garantie mai am? Merita sa il repar, sa ii schimb touchscreen-ul tinand cont ca costa in jur de 300 de lei, iar cu display vreo 400 de lei. Se poate repara gratis cu garantia? Nu stiu, sunt total confuza...
Dau funda

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Lasa-l asa, crapatura nu va progresa daca nu-l mai scapi si ecranul nu cred ca are nimic ti s-a spart doar sticla. Cu ocazia asta garantia ti s-a dus deci daca se strica ceva cel mai probabil vei vrea sa iti iei altul.

Sfat.du-te sa iti iei o husa.

3 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

NU
garantia are anumite limite care se refera la posibile defecte aparute post-fabricatie de care e de vina producatorul, nu acopera neglijenta/greselile tale

asigurarea face asta, daca l-ai fi asigurat inainte... (unii vanzatori au chiar in oferta asta)

| Illuminati2016 a răspuns:

Apasa pe crapatura cu unghia si vezi daca se prelungeste daca nu esti ok.si sora mea si-a spart a5 intr-o luna de la achizitiehappy, la majoritatea cu Samsung au sticla fisurata eu am telefon chinezesc xiaomi mi mix si este in regula, si un prieten la fel Huawei p9 lite si l-a scapat pe si a supravietuit desi nu are gorilla glass

| ee a răspuns:

Publi24 etc