| Katheline08 a întrebat:

Heii, TPU! Va rog mult de tot, daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi in privinta telefonului meu. Nu se mai deschide, am incercat sa dau reset la soft, l-am lasat la incarcat, am scos bateria, am bagat-o inapoi... am scos bateria si l`am bagat la incarcat sa vad daca porneste si o sa ma avertizeze ca lipseste bateria, l-am conectat prin cablu de date la laptop si nu l-a identificat... Absolut nimic nu a functionat, nu stiu ce sa-i mai fac, va rog sa ma ajutati!

2 răspunsuri:
| NYK4u a răspuns:

Daca problema este de la baterie, poti vedea daca bateria mai este buna, aici ai doua optiuni.1.Imprumuti o baterie de la un prieten/cunostinta si o incerci la tel. tau. 2. Scoti bateria din tel. tau o pui pe o suprafata dreapta (birou, masa etc) in pozitie culcatsi incerci sa o rotesti la fel cum faci cu un titirez. Daca se roteste de mai mult de 2 ori bateria este umflata(deci e dusa, nefunctionala). Daca nu ai aceste probleme din cauza bateriei, te sfatuiesc sa te duci la un service specializat si o sa te revolve ei cu siguranta. O seara placuta

| Rapp_Paul_1980 a răspuns:

Mentioneaza si ce telefon ai. Poate bateria este de vina. Nu cred ca iti poate da cineva sfat daca nu il poate vedea. Eu zic sa il duci la un specialist.