| anonim_4396 a întrebat:

Hello, cum imi bag net pe telefon? big grin Am un Nokia 2330c-2 si sunt pe Vodafone. Acum sa nu radeti dar nu prea le am cu telefoanele.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu e de ras ca nu le ai cu telefoanele. Renunta. Telefonul nu are nici macar
EDGE.(viteza de transfer date mai mare). Are 2G si GPRS. E slab pentru internet.

| alexs99 a răspuns:

Pentru a-ti baga net pe telefon trebuie sa ai o cartela cu MB pentru net, trebuie sa faci setarile de net pentru reteaua cartelei apoi sa activezi.

| eandopuncttk a răspuns:

Net iti trebuie tie pe chestia aia?

| Antoinette1710 a răspuns:

Se poate pune pe orice telefon care suporta gprs, gprs2, edge, 3g, 3g+, 4g, etc, poate am sarit vreo una, imi cer scuze.
Acum ca sa iti pui internet trebuie sa iti activezi o optiune care are internet inclus, pentru ca pe credit te rupe de bani.
Pentru ca sa iti mearga internetul, trebuie sa iti faci mai intai setarile de internet, care la cosmote le primesti trimitand un sms gol la numarul 4777, iar la Orange apelezi *100#, apoi mergi la ramura 6, servicii.Selectezi pe urma setari automate, si urmezi instructiunile.La Vodafone nu am idee ce trebuie facut.
In orice caz, daca primesti setarile, le instalezi, si pe urma poti intra pe net, in limita megabitilor din optiune.Viteza variaza in functie de telefon si de semnal.
Daca trimitand sms la 4777 nu primesti setarile, apeleaza relatii cu clientii, te rezolva ei.La fel si la Orange, si probabil si la Vodafone.