| MihaiVlad95 a întrebat:

Hello TPU.
Am o intrebare? Sa imi cumpar telefonul Orange Nura?
Daca da. De ce?
Daca nu. De ce?
VA ROG. NU VREAU COMPARATII. Adica :
"Cumpara un S4 ca e mai bun", sau altele. NU.
Vreau doar raspunsul : Da sau Nu.
Si inca ceva, dau funda daca puteti sa imi spuneti si mie, partile negative si bune ale telefonului. Daca are un procesor bun. sau. stiu si eu?. Dar la negative, stiu deja ca are baterie nedetasabila. Deci. daca se poate, altceva.
Mersi laughing. Funda :3

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Nu il cumpara.
Are doar 1GB Ram. Procesorul e ok dar degeaba. O sa iti mearga greu si telefonul dupa ce instalezi aplicatii si catreva jocuri si mai ales jocurile o sa ai lag.
Are un Display foarte slab (TFT ) Si ca calitate si ca claritate.
Bateria e buna, camera e ok.
Daca nu te joci si il iei pentru stiu eu poze si facebook si nu te deranjeaza daca o sa iti mai lucre greu poti sa il cumperi. Cu toate ca e 179 euro adica 800 si ceva de lei ceea ce e foarte mult si poti cumpara un altul la acelasi pret mult mai bun.