| ASMA14 a întrebat:

Hello,tpu..Mama a vrut sa imi faca o surpriza si mi-a cumparat un telefon. Apreciez gestul ei dar nu sunt deloc multumita de telefonul pe care l-a luat, este mult mai prost fata de ce am eu in momentul de fata..Eu am un telefon de 1600, iar ea a luat la abonament unul de 430 de lei. Avea dea contract la Vodafone ce l-a renoit cu noua oferta.Pot renunta la oferta, sa duc telefonul inapoi?

9 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Mai bine vinde spanacul ala si pastreaza abonamentul. Sau da-l la o bunica, verisoara, matusa, ceva.

| ASMA14 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ideea e ca pentru joagla asta si inca 3 abonamente plateste 230 de lei abonament...ea nu prea se descurca cu ofertele si cine stie ce i-au bagat aia pe gat acolo

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ASMA14):

Oh, geezus. Eu cam atit platesc curentul, doua abonamente full la Digi, si abonamentul de net... Vezi ca se pot rezilia toate repejor, nu conteaza pe cit timp a semnat.

| Simpatic a răspuns:

Nemultumitului i se ia darul... 1600 de lei zici tu? ai muncit pentru el? daca da, bravo daca nu esti precum dracoaica de 11 ani de care am povestit cu alta ocazie, care a venit langa mine la un magazin de folii si accesorii GSM, al meu 2600 de lei al ei 6500 de lei...se pare ca masa era tare darnica, pun pariu ca nu aveau banii pe care-i am eu pe luna sau viata pe care o duc, dar la rate se inghesuie romanii la telefoane laughing vorba poetului shobby "acum orice taran poarta euro-n buzunar"

| ASMA14 explică (pentru Simpatic):

Am.munci,l-am cumparat pe banii mei. Lucrez de la 18 ani.Mama mea a vrut sa imi faca un bine dar au fraierit o aia acolo. Sunt dezamagita ca putea sa ma intrevbe daca tot voia sa imi ia cadoul aasta, mai puneam eu banutii ce ii aveam stransi si puam telefonul care imi placea mie..Nu sunt pretentioasa, dar sora mea are un telefon ca asta si merge foarte prost, dupa cateva luni a inceput sa ii se stinga in timp ce rula in el. Prefera sa dau 1000-1500 dar sa stiu ca ma tine.Vechiul telefon m-a rinut 4 ani si inca functioneaza destul de bine

| Legion7X a răspuns:

Ce telefon? dacă îl folosește ea, și este mulțumită îl probabil poate păstra.

| cfrtobias a răspuns:

Mergi cu mama ta acolo si intrebi, asa stiu ca mai demult asa s-ar zice ca nu poti renunta la abonament doar de platesti ceva, dar poate legal poti fara plata..., acum ai vedea tu

| CassiusAlexander a răspuns:

Ce prostie, de ce ți-a luat telefon când tu ai deja... N-ai ce face cu el laughing Pune-l pe olx faci si tu niste bani de buzunar.

| ASMA14 explică (pentru CassiusAlexander):

Pentru ca al meu nu mai tine bateria deloc si nici nu mai se incarca, s-a defectat mufa.Si aveam de gand sa imi cumpaar eu cu banutii mei, nicidecum nu aveam pretentia la ea, tinand cont ca are atatea facturi de platit, chirie 1000 de lei pe luna si etc.Ma deranjeaza ca nu m-a intrebat, si s-a facut datoare pe 2 ani dupa ce ca se descurca mai greu cu banii