| ingeras1 a întrebat:

Hello Tpu.Merita sa cumperi un Nokia Lumia 525? Ce avantaje\dezavantaje are? Fara copy paste.Dau fundita.

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

E identic cu 520, singura diferenta e Ram care e de 1gb. Avantaje/dezavantaje fata de ce? Android. Majoritatea aplicatiilor care sunt pe android le gasesti si pe W8. 80% din jocuri la fel.
E foarte bine optimizat sistemul de operare, consuma putina mmorie ram, se conecteaza foarte usor cu PC, face poze foae bune si filmeaza la fel. Se aude foarte bine si suficient de tare. Cu upgrade de 8.1 e si mai bun. Depinde pentru ce il vrei tu.