| alymitu a întrebat:

Hello TPU :*!
Se apropie 8 martie si eu vreau sa ii cumpar mamei un telefon big grin. Are o rabla de vreo 10 ani x_x rolling on the floor.
Si i-am zis chestia asta si i-am aratat modelul Galaxy Chat, care costa cam 6 milioane. Dar ea a zis ca nu vrea sa dau banii pe alt telefon pentru ea si ca oricum e prea scump asta.
Decii, ce modele de telefoane imi recomandati care sa fie bune si mai ieftine? Adica cam 4 milioane thinking.
Si daca puteti sa imi dati si niste sfaturi cum sa o conving sa accepte un nou telefon, va rog sa mi le spuneti happy.
MULTUUU '; d< )

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Bravo,ai pus virgula. Apreciez!
Samsung Ch@t 322, le-am confundat. Am vazut la Internity zilele astea. Alt telefon bun este Nokia C3, il folosesc acum, scriu pe TPU. Dar daca vrei cu Android, si ieftin, Samsung Galaxy 5550 sau un model de la Allview. Totusi mi-e frica sa nu cumva sa vrea un telefon simplu. Vezi tu. Frumos cadou!

9 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Samsung Galaxy Ch@t costa 279 lei la Internity.

| alymitu explică (pentru valentingb):

Eu am cautat la Internity si arata ca, costa 649 lei sad.

| alymitu explică (pentru valentingb):

Multumesc mult happy. Si multumesc si pentru raspuns :*.

| valentingb a răspuns (pentru alymitu):

Bravo,ai pus virgula. Apreciez!
Samsung Ch@t 322, le-am confundat. Am vazut la Internity zilele astea. Alt telefon bun este Nokia C3, il folosesc acum, scriu pe TPU. Dar daca vrei cu Android, si ieftin, Samsung Galaxy 5550 sau un model de la Allview. Totusi mi-e frica sa nu cumva sa vrea un telefon simplu. Vezi tu. Frumos cadou!

Răspuns utilizator avertizat
| Adiiitza2000 a răspuns:

ZTE Racer 2 ieftin, bunicel ...pentru o persoana care doar vb la telefon.
Daca mama ta vrea sa se si joace, sa navigheze pe net etc...Samsung Wave Y.(cam 100 euro, de asta am eu)...

| Serban87 a răspuns:

Mie mi se pare ca ar fi cel mai oke sa ii cumperi un Nokia c4 care este pe undeva la 380 lei si tu il cumperi si de 8 martie adica peste 2 zile i-l dai ntr'o pungulita sau o cutiuta frumoasa cu un mesaj in interir si sigur o sa fie bucuroasa si mandra de tine. Succes!

| FluffyBrownCat a răspuns:

Pai daca vrei telefon android, ele sunt de obicei cam scumpe, dar poti cauta pe tocmai.ro la Telefoane si Gadgeturi din judetul tau si sunt telefoane android nou-noute chiar ieftineex:Samsung galaxy mini pret 270 RON. Depinde de care vrei iti poti alege de acolo.
Cat despre motiv, ai putea sa-i spui ca la un moment dat telefoanele vechi vor fi scoase de pe piata, ca ii pot diminua auzul, ca ii va fi mult mai usor cu un telefon inteligent si ca va avea mai multe posibilitati, chiar de a-si face serviciul(depinde unde lucreaza). Sper ca te-am ajutat.happybig grin