Întrebare recomandată | cosminvasile a întrebat:

Hey! Am o problema cu telefonul meu Vodafone 858 cu touchscreen care s-a blocat dupa ce am gresit de prea multe ori combinatia cu care se deblocheaza telefonul(acele 9 puncte) si acum imi cere un email... sper sa ma puteti ajuta! multumesc!

Răspuns Câştigător
| akka4 a răspuns:

Dupa putin timp iti va da voie sa incerci din nou modelulwinking
Sau, daca esti inregistrata cu adresa ta de gmail, poti debloca pe locwinking (daca ai cumparat telefonul de la alta persoana si nu sti parola de la gmail, asteapta putin si iti da voie sa incerci din nou).

| cosminvasile explică (pentru akka4):

Nu este o problema care sa necesite schimbare de soft?

| akka4 a răspuns (pentru cosminvasile):

Nu. Mie personal mi se intampla mereu, cand aveam activa deblocarea cu model. Dar eu nu asteptam, ca am telefonul luat de nou si sunt logat cu adresa mea de g mail. il rezolvam imediat.
Dar daca chiar nu iti va da voie sa faci nimic, nu este nevoie sa mergi la service. Il conectezi la un calculator cu internet, si ii faci o actualizarewinking In 10-15 minute este gata si te bucuri si de o versiune mai noua si mai stabilawinking

| cosminvasile explică (pentru akka4):

Si se gaseste usor actualizarea? ca eu nu prea ma pricep la chestile astea laughing

| akka4 a răspuns (pentru cosminvasile):

Ce telefon ai?

| cosminvasile explică (pentru akka4):

Vodafone 858

| akka4 a răspuns (pentru cosminvasile):

Incearca cu programul kies.

| cosminvasile explică (pentru akka4):

Ok, mersi mult pentru ajutor!

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Incearca sa mergi la magazinul de unde l-ai cumparat si acolo te vor ajuta, daca nu suni fabricantul sau iei legatura prin e-mail pentru ajutor si scapi de plata la magazinul GSM.

| Shooter a răspuns:

Te duci la un service specializat si iti rezolva problema cu cativa zeci de lei...

| lucky_6605 a răspuns:

Este contul de google play

| cosminvasile explică:

Am trecut de "faza" cu asteptatul 30 de secunde de vreo 4 ori si acum nu mai merge deloc... :-(

| sergiu48 a răspuns:

Daca telefonul tau functioneaza cu android... acel email care til cere este acela de gmail ce la facut la market ( google play ) de unde puteai sa descarci jocuri. acel email iti trebuie si vei debloca telefonul. daca n-ai cont fa-ti de pe alt tel de al unui prieten succes

| cosminvasile explică (pentru sergiu48):

Imi pot crea cont si de pe PC?

| sergiu48 a răspuns:

Da.........iti faci cont de gmail

| Drugamihai a răspuns:

Du-te cu el la un service si te vor ajuta ei! Funda!