| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am un Samsung Galaxy A22 5G, si as vrea sa ii cumpar un card de memorie dar nu stiu ce fel de card...ma puteti ajuta va rog cei care stiti? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Orice card microSD, care are specificații decente pentru zilele noastre.
Adică,
Clasa de viteza V30 (minim 30MB/s garantați de producător)
E indicat sa aibă inscripționat A2 în loc de A1 (cele cu A2 au fiabilitate mai mare, suporta un număr mai mare de rescrieri).

Si bineinteles, sa aibă pe el acel însemn UHS-I U3.
Dar automat dacă e V30, ar trebui sa fie U3 (și nu mai vechiul U1).

Ca branduri mai sigure: SanDisk, Lexar, Kingston, PNY, Sony, Panasonic, Samsung.

Ferește-te de Hama și alte nume bizare.

https://www.pcgarage.ro/......tie-4k-da/

| Hakimi a răspuns (pentru NLS):

Dar Canvas sunt bune? Ca fix asa are un prieten

| NLS a răspuns (pentru Hakimi):

Nu foarte, dar daca chiar ești hotărât sa cumperi asa ceva, vezi măcar sa aibă specificațiile de care ziceam: V30, UHS-I U3, si A2

Daca vrei ceva de calitate care rezista la aproape orice, si nu se defectează din senin prea des, ia SanDisk, Lexar sau Kingston.

4 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Tipul de carduri de memorie pentru ac el model este microSDXC

Pt referinta, asta e oferta eMAG

https://www.emag.ro/......c-v15570/c

| baIIs a răspuns:

Nu te pot ajuta