| EuSuntCineva20 a întrebat:

Hey, cum pot sa instalez mai multe versiuni de mcpe in acelasi timp, ca si cum as avea 2 aplicatii?

1 răspuns:
| tpuuser999 a răspuns:

Daca te referi la Minecraft: Pocket Edition, se poate sa instalezi versiuni diferite in felul urmator: versiunea curenta o instalezi normal din Google Play, iar versiunile mai vechi le descarci de undeva si folosesti ApkRename sa le schimbi package id (poti sa adaugi o cifra/un numar unic la final) + ApkSign sau APK editor sa le semnezi, dupa care pot fi instalate din SDCard sau Telefon.

Daca nu ai un PC sau ti se pare complicat, poti sa incerci in felul urmator de pe telefon (nu am testat ca functioneaza):
- instalezi Parallel Space
- instalezi o versiune mai veche si o clonezi in Parallel Space (practic, o sa faca acelasi lucru ca APKRename + APKSign)
- dezinstalezi din telefon versiunea veche si instalezi una noua (aici sper ca cea veche clonata va continua sa functioneze corect)