| FlorinCiokan a întrebat:

Hey! Sunt pe reteaua Orange, cum fac sa nu mai pierd MB de internet cand se termina optiunea de minute? Trebuie sa reincarc inainte sa expire oferta si dupa aceea se va activa automat si va ramane MB? Daca e asa, Cum fac cand am in prezent o oferta, si vreau sa o schimb cu una total diferita? Raspuns la ambele intrebari va rog!

Răspuns Câştigător
| delia1994ciobanu a răspuns:

Buna,reincarcati ori in ultima zi de valabilitate ori cu o zi inainte sa expire, eu fac mereu asa si nu i-am pierdut si am schimbat si optiunea

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a putea pastra traficul din vechea optiune si a-l putea utiliza in continuare, este necesar sa reactivezi aceeasi optiune prin aceeasi metoda. Numarul trebuie sa aiba creditul aferent activarii acelei optiuni, pentru a se putea reactiva automat la data recurentei.
Pentru a putea activa o alta oferta trebuie sa accesezi meniul *100#, ramura Optiuni si sa dezactivezi optiunea existenta pe cont si ulterior sa selectezi o alta optiune din acelasi meniu. Traficul de internet din optiunea cu minute nu se reporteaza; se reporteaza resursele de internet doar din optiunile data only (optiuni doar de internet de 5, 8 si 12 euro).

Cu prietenie,
Orange Helper

| xXAlphaXx a răspuns:

MB nu se cumuleaza, din cate stiu eu! Daca sa zicem ai ramas cu 20 mb nefolositi si tu ai o optiune de 30 mb de exemplu, luna urmatoare cand reincarci vei avea tot 30 mb nu 50 mb!